Přehled článků Zaostřeno knihy sexualita LGBTQ+

Jak se vyznat v sexuální identitě (recenze)

Jen málokteré téma vyvolává v církvi více otázek, kontroverzí a zmatků, jako problematika LGBT+, a to jak ve společnosti, tak zejména v kontextu života křesťanských společenství. Kvalitních křesťanských titulů na toto téma zatím v českém prostředí moc není, a tak je kniha Marka A. Yarhouse „Jak se vyznat v sexuální identitě“ ve skvělém překladu Marka Macáka vítaným přínosem.

Jak se vyznat v sexuální identitě - část obálky

Audio pouze pro předplatitele

0:00 / 0:00

Je určena především pracovníkům s mládeží, ale i všem těm, kteří jsou ochotní vytvářet mladým věřícím lidem zázemí a bezpečný prostor ve složitém období, kdy se snaží v tlaku dnešní doby porozumět své sexuální identitě a čelí náročným výzvám včetně té, jak naložit se svou odlišnou sexuální orientací. Kniha není teologickým rozborem, nenajdete tam vyučování o tom, co je „správné“, a ačkoli autor sám o sobě na jiných platformách říká, že je ve svých postojích konzervativní, zde se záměrně k teologickým otázkám nevyjadřuje. Jde mu o to, aby v církvi byla atmosféra milosti, která se nebuduje změnou teologie sexuality a sexuálního chování, ale tím, jakým způsobem se o těchto věcech mluví a jak se k sobě lidé navzájem chovají.

Mark A. Yarhouse je klinický psycholog, křesťanský odborník v oblasti sexuality, ředitel Institutu sexuální a genderové identity. Věnuje se problematice vývoje a utváření sexuální identity a zabývá se tématem konfliktu mezi sexuální, genderovou a náboženskou ...

Odemkněte si kompletní obsah webu!

Všechny články ke čtení i poslechu již od 41 Kč/měsíc. První měsíc jen za 1 Kč!

Koupit předplatné