3. 11. proběhne Mezinárodní den modliteb za pronásledované
Dongwon utekl ze Severní Korey, kde viděl tisíce lidí hladovět. V Číně cítil rozčarování a uvažoval o sebevraždě. Stalo se však něco nečekaného: Bůh k jeho dveřím poslal evangelistu. Nyní za pomoci digitálních technologií slouží podzemní církvi.
Tento příběh je spolu s dalšími uveden v letošní příručce k Mezinárodnímu dni modliteb za pronásledované, který probíhá každý rok od 90. letech 20. století s cílem zvýšit povědomí o pronásledování. Na začátku této iniciativy stáli křesťané z různých denominací, kteří chtěli připomenout křesťanské mučedníky a vůbec všechny, kdo zažívají výhrůžky, násilí a diskriminaci kvůli své víře v Ježíše Krista.
Mezinárodní den modliteb za pronásledované probíhá vždy první neděli v listopadu – letos 3. 11. – a účastní se ho miliony křesťanů po celém světě, ať už se modlí každý sám, nebo společně ve svých církevních společenstvích.
Materiály (v angličtině) navrhují šest oblastí světa, za které se modlit: Severní Amerika (aby zdejší církev nebyla lhostejná k utrpení křesťanů ve světě), Latinská Amerika (ochrana křesťanů před násilím drogových kartelů a dalších zločineckých gangů a před místními autoritativními režimy), Blízký východ a Severní Afrika (válečné konflikty a islámský extremismus), Subsaharská Afrika (za vysídlené křesťany, kteří přišli o všechno při násilných útocích), Střední a Východní Asie (za ochranu a růst podzemní církve) a Jihovýchodní Asie (za vládu a novináře, aby opustili hinduistickou nacionalistickou ideologii a obrátili se ke Kristu).
V češtině si lze některé příběhy pronásledovaných křesťanů přečíst na webu Hlasu mučedníků.