Rodiny s dětmi zachrání stát

8. 11. 2023, 18:00
Praha 1, CEVRO Institut, Jungmannova 17

přednáška Catherine Pakaluk

Podrobný popis události

přednáška Catherine Pakaluk

Catherine Pakaluk, Ph.D. získala v roce 2010 doktorát z ekonomie na Harvard University a kromě svého manžela a 13 (ano, třinácti) dětí se věnuje ekonomickému výzkumu a vyučuje na Busch School of Business, při The Catholic University of America.

Žena, která se mimo jiné proslavila kampaní #PostcardforMacron, kdy na výzvu francouzského prezidenta Emanuela Macrona, který nevěřil, že by existovala žena, manželka a máma početné rodiny, která dosáhla prestižních akademických úspěchů, odpověděla zasláním své fotky z promoce na Harvardu, kde byla s 6 ze svých 13 dětí. Začaly se k ní přidávat ženy z celého světa, s podobnými osudy a zaplavily tak veřejný prostor důkazy o tom, že mít rodinu na prvním místě se nevylučuje s akademickými ani jinými úspěchy.

Na programu: seznámení s ekonomickými daty o vztahu státu a rodin se dvěma a více dětmi, na základě výzkumu přednášející ukáže, proč jsou početné fungující rodiny klíčovým prvkem pro udržitelnost a ekonomickou prosperitu každé země

Vstupné na přednášku je dobrovolné. Tlumočení do češtiny je zajištěno a po samotné přednášce bude prostor pro dotazy z publika.

Pořádá Aliance pro rodinu.

Odemkněte si kompletní obsah webu!

Všechny články ke čtení i poslechu již od 41 Kč/měsíc. První měsíc jen za 1 Kč!

Koupit předplatné