„Nechceme předávat jen náladu, ale skutečnou naději,“ říká kapela Kamis
Pop-rocková kapela Kamis na konci dubna přišla se svým debutovým albem „Na okraj nebe“. Pětičlennou sestavu tvoří zpěvačka a autorka písní Kamila Beranová a hudebníci Pavel „Sosi“ Jindra (klávesy), Miloš Jindra (baskytara), Samuel Bárta (elektrická kytara) a Kryštof Turza (bicí). Jejich autorské skladby nemají být jen hudební kulisou, ale pozvánkou na místo, kde „končí lidská slova a začíná Boží blízkost“, jak sami říkají. Povídali jsme si o tom, jak album vznikalo a jaké životní příběhy se za písněmi skrývají.
Ve svých písních se obracíte k Bohu, a tak mě zajímá, jak jste v něj uvěřili? Kdy a čím si vás Ježíš získal?
Kamila: Byla jsem na letním pěveckém kurzu Effathy, když jsem se po jednom večerním programu rozhodla odevzdat svůj život Ježíši. Do církve jsem sice chodila odmalička, ale právě tam se mě Bůh poprvé dotkl mnohem osobněji, skrze svědectví mé kamarádky. Najednou jsem pochopila, že Ježíš je tu i pro mě, že to není jen vzdálená autorita, kterou mohu prosit o pomoc, ale někdo, kdo mě má skutečně rád a s kým mohu budovat vztah.
V té době jsem ve škole procházela intenzivní psychickou šikanou a cítila jsem se hrozně sama. Jako dospívající dívka, kterou spolužáci neustále soudili a shazovali, jsem byla vnitřně dost pochroumaná. Ježíšova bezpodmínečná láska a přijetí pro mě proto byly něčím neuvěřitelně silným. Zatímco šikana mi každý den podsouvala, že jsem špatná, nehezká a nedostatečná, Ježíš mi skrze svou lásku začal říkat, že jsem pro něj krásná a vzác ...
Celý článek je dostupný pouze pro naše předplatitele.
Máte-li předplatné, PŘIHLASTE SE.
Nemáte aktivní předplatné? Objednejte si ho.