Přehled článků Aktuálně akce církev evangelium

Asociace Billyho Grahama chce posílit evropské církve

Evangelizační asociace Billyho Grahama (BGEA) plánuje uspořádat setkání církevních vedoucích věnované evangelizaci v Evropě.

ilustrační foto Edward Cisneros, Unsplash

Kongres se má konat v květnu 2025 v Berlíně při příležitosti 25. výročí akce pořádané Billym Grahamem v Amsterdamu v roce 2000. Podle BGEA se má plánované akce zúčastnit více než 1000 vedoucích z 57 zemí Evropy.

Na třídenní akci, která bude probíhat v osmi jazycích, vystoupí významní křesťanští řečníci, jejichž tématem bude Římanům 1,16, kde apoštol Pavel zdůrazňuje, že je důležité nestydět se za evangelium.

Podobné akce se v Evropě konaly už v minulosti, např. první Světový evangelizační kongres v Berlíně (1966), akce v Lausanne (1974) a v Amsterdamu (1983, 1986 a 2000).

Plán na nadcházející setkání chválil prezident britské organizace Churches in Communities International Hugh Osgood: „Církev v Evropě potřebuje povstat s novou důvěrou. Evropský evangelizační kongres nám poskytne inspiraci, sílu a důvěru v evangelium, které nám to umožní. Dejme přednost této příležitosti, abychom byli spolu a rozvíjeli Boží království,“ informoval Christian Post.


(zdroj: Křesťan dnes)

Odemkněte si kompletní obsah webu!

Všechny články ke čtení i poslechu již od 41 Kč/měsíc. První měsíc jen za 1 Kč!

Koupit předplatné