Afghánistán: Křesťan se obává, že bude vydán Tálibánu
Ve Střední Asii byl nedávno za své křesťanské aktivity zatčen vysídlený afghánský křesťan Fazal. Po zaplacení vysoké pokuty ho policie nakonec propustila. Podle pracovníka Hlasu mučedníků Fazal aktivně sdílel svou víru s ostatními vysídlenými Afghánci. Od svého zatčení a propuštění se Fazal obává, že bude vydán do rukou Tálibánu, a aby se vyhnul úřadům, stěhuje se z domu do domu. „Pokud se vrátím do Afghánistánu, Tálibán mě zabije,“ řekl. „Teď nemám žádnou jasnou budoucnost, ale vím, že Ježíš je stále se mnou.“
Podle pracovníka Hlasu mučedníků Bůh mezi vysídlenými Afghánci mocně působí. „Mnoho afghánských uprchlíků přijímá Krista a stávají se jeho učedníky.“
Evangelium přišlo do Afghánistánu ve druhém století, dnes už zde ale nejsou žádné církevní budovy. Kulturní a náboženská opozice vůči evangeliu a s tím spojené nebezpečí zůstávají velkou výzvou pro veškeré misijní úsilí v této středoasijské zemi. Většina Afghánců evangelium nikdy neslyšela, nikdy se nesetkala s křesťany a byla indoktrinována, aby bez pochybností následovala Muhammadovo učení. Radikální islám a násilné politické aktivity činí z této země pro život křesťanů obtížné a nebezpečné místo. Mezi křesťany, kteří šíří evangelium v Afghánistánu, však panuje zvláštní jednota. Věřící jak z řad místního obyvatelstva, tak z blízkých národů a přistěhovalců odvážně riskují a využívají vhodné příležitosti, aby pomohli věřícím růst ve víře a spojit se s místními domácími sbory.
I když byl růst církve mezi více než 40 místními etnickými skupinami pomalý, k významnému šíření křesťanství došlo např. mezi lidmi kmene Hazara. V současnosti se evangelium začíná šířit i mezi členy ostatních národnostních skupin.